Wiaty rowerowe – gdzie i kiedy się sprawdzą?

Przechowywanie roweru w domu nie jest zwykle wyzwaniem – ot, potrzebujemy nieco miejsca. Z drugiej strony jednak, jeżeli jesteśmy w przestrzeni publicznej, znalezienie stojaka do którego możemy przypiąć sprzęt nie zawsze jest już takie proste. Gdzie i kiedy najlepiej sprawdzą się wiaty rowerowe? Na co uważać przy ich zakupie?

 

1. Wiaty rowerowe w przestrzeni publicznej

2. Wiaty rowerowe przy obiektach i do użytku prywatnego

3. Producent wiat – na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań?

 

Wiaty rowerowe w przestrzeni publicznej

Rower jest środkiem transportu, który wykorzystujemy coraz częściej, chętniej i przez większą część roku. Nie tylko jest bardziej ekonomiczny, ale również pozwala zachować zdrową sylwetkę. Z tego względu w przestrzeni publicznej powstaje coraz większe zapotrzebowanie na elementy małej architektury, które wspomagają osoby poruszające się na rowerach. Jednym z nich są wiaty i stojaki rowerowe, które umożliwiają bezpieczne pozostawienie pojazdu, kiedy chcemy przerwać na chwilę naszą podróż. Taka ochrona zapewnia nie tylko osłonę od pogody, jak deszcz czy silny wiatr, ale również umożliwia zabezpieczenie roweru i zmniejsza szansę na uszkodzenia mechaniczne.

 

Wiaty rowerowe przy obiektach i do użytku prywatnego

Wiaty rowerowe o konstrukcji stalowej to warty uwagi dodatek do wielu budynków i obiektów – zarówno dostępnych publicznie, jak i prywatnych. Podobnie jak wiaty garażowe, przestrzeń na rowery przyda nam się w domu, jeżeli często z nich korzystamy. W przypadku miejsc takich, jak stadion, biuro, czy też różnego rodzaju urzędy. Udostępniając miejsce do przechowania roweru na czas, gdy załatwiamy nasze sprawy nie tylko ułatwia funkcjonowanie osobom, które już ich używają, ale również pomaga promować ten styl funkcjonowania na co dzień.

 

Producent wiat – na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań?

Jeżeli chcemy zamówić wykonanie wiaty rowerowej, pierwszym krokiem do realizacji projektu będzie znalezienie odpowiedniego producenta. Bardzo istotną kwestią będzie nie tylko cena, ale również zastosowane procesy produkcyjne. Zwróćmy uwagę na to, z jakich materiałów są wykonywane wiaty, a także czy producent jest skłonny do zmian w projekcie na życzenie klienta. Istotną kwestią jest również czas realizacji, szczególnie jeżeli chcemy zrealizować inwestycję w możliwie krótkim czasie.

 

Wiata rowerowa to bardzo użyteczny projekt, zarówno w przestrzeni publicznej, jak i na nasze własne potrzeby. Jeżeli chcemy ją wykonać, musimy najpierw zadbać o znalezienie dobrego producenta.


Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *