Czego nie wiesz o wyborze trwałych naklejek odblaskowych?

Dobrze widoczne elementy odblaskowe to nie tylko większe bezpieczeństwo na drodze, ale również łatwy sposób znakowania niebezpiecznych elementów otoczenia (na przykład na placu budowy) czy wskazywania miejsc ewakuacyjnych. Dlatego, wybierając naklejki odblaskowe, warto upewnić się, że wyróżniają się wysoką jakością wykonania, która gwarantuje ich trwałość i przyczepność. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym kierować się przy ich zakupie, przeczytaj poniższy artykuł i poznaj kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią podjęcie decyzji.

Po czym poznać wytrzymałe naklejki odblaskowe?

Ze względu na niesłabnącą popularność i liczne możliwości zastosowania na rynku pojawia się wiele taśm odblaskowych. Na pierwszy rzut oka tym, co je wyróżnia, są kolory. Największym zainteresowaniem cieszą się wykroje czerwone, żółte, żółto-czarne lub białe. Dzieje się tak, ponieważ tego typu odcienie są najlepiej widoczne nocą w oświetleniu i często kojarzą się ze znakami ostrzegawczymi (szczególnie kolor czerwony). Nie jest to jednak jedyna cecha, na którą warto zwrócić uwagę, wybierając naklejki odblaskowe. Duże znaczenie mają również:

●       trwałość, czyli odporność na uszkodzenia mechaniczne (na przykład przetarcia, rozdarcia) oraz na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych (takich jak wilgoć, promieniowanie UV, zmienne temperatury),

●       rodzaj — dużą popularnością cieszą się naklejki odblaskowe samoprzylepne, które są łatwe w aplikacji, podobnie też samoprzylepne pryzmatyczne naklejki odblaskowe.

●       klej — mocny klej to gwarancja większej wytrzymałości i możliwości zastosowania taśm w różnych warunkach, na przykład w zakładach produkcyjnych czy na zewnątrz,

●       szerokość i długość — warto dopasować je do swoich potrzeb, aby mieć pewność, że odblaski będą dobrze widoczne. Producenci oferują szeroki wybór szerokości i długości taśm, a także różne kształty wykrojów samoprzylepnych z naklejek odblaskowych i pryzmatycznych.

Wybierając naklejki odblaskowe, dobrym pomysłem będzie zakup ze sprawdzonych źródeł. Godne zaufania punkty sprzedaży powinny oferować taśmy w różnych kolorach, z mocnym klejem oraz ze współczynnikiem odbicia światła zgodnym z obowiązującymi normami. Wysokiej jakości naklejki oferuje między innymi sklep taśmyikleje.pl, który jest również ich producentem. Stosowanie wysokiej jakości surowców, solidnych technologii  podczas produkcji oraz skrupulatne kontrole jakości gwarantują trwałość i przyczepność taśm odblaskowych.

Naklejki odblaskowe — do czego można je wykorzystać?

Decyzja o zakupie konkretnego rodzaju naklejek odblaskowych powinna również wynikać z ich przyszłego zastosowania. Najczęściej wykorzystuje się je w infrastrukturze drogowej do znakowania pojazdów ciężarowych, przyczep lub naczep, a także do znaków. Oprócz tego gwarantują większe bezpieczeństwo pieszym i rowerzystom, dlatego warto umieścić je na odzieży lub akcesoriach, na przykład na plecaku, kasku czy kurtce. Innym praktycznym sposobem ich użycia jest oznaczanie rusztowań, progów, obniżonych stropów czy pracujących maszyn. Dzięki temu naklejki odblaskowe chronią przed wypadkami w pracy, na budowie czy w zakładach produkcyjnych.

Inwestując w starannie wykonane elementy odbijające światło, zyskujesz większe bezpieczeństwo i możliwość łatwego znakowania odzieży, pojazdów, progów albo maszyn w pracy. Dlatego podczas zakupu warto upewnić się, że naklejki odblaskowe wyróżniają się wysoką jakością wykonania i wytrzymałością. Duże znaczenie mają również ich kolory oraz dobrze dobrany rozmiar.

 

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły

0 komentarzy

  1. Chyba takie sobie sprawię w salonie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *