Jaki dach do drewnianego domu wybrać? Eksperci Florian Centrum podpowiadają

Drewniane domy bez wątpienia są bardzo stylowe i tworzą niesamowity klimat, przez co wciąż zyskują na popularności. Aby mogły zachować trwałość i estetyczny wygląd przez lata, muszą powstać z odpowiednio dobranych materiałów. Jaki dach w przypadku drewnianego domu sprawdzi się najlepiej?

Drewniany dom a pokrycie dachowe – co trzeba wziąć pod uwagę?

Wybierając odpowiedni dach do domu drewnianego, należy skupić się na takich czynnikach jak:

  • rodzaj i kształt dachu – płaskie dachy mogą wymagać zastosowania innych materiałów niż te skośne. Niektóre materiały pokryciowe da się natomiast zamontować tylko na konstrukcjach o konkretnym kącie nachylenia,
  • klimat – warunki pogodowe w danym miejscu mają wpływ na wybór pokrycia dachowego. Odpowiedni materiał powinien być odporny na takie czynniki jak intensywne nasłonecznienie, opady deszczu, śnieg czy silne wiatry,
  • trwałość – wybór pokrycia dachowego powinien uwzględniać trwałość materiału. Wybierając blachodachówki od Florian Centrum otrzymujesz gwarancję najwyżej jakości i bezpieczeństwa nawet do 50 lat.
  • izolacja cieplna – pokrycie dachowe powinno spełniać wymogi dotyczące izolacji cieplnej, wspomagając przy tym ochronę domu przed utratą ciepła w okresie zimowym oraz przed przegrzewaniem się latem,
  • stylistyka budynku – estetyka pokrycia dachowego powinna współgrać ze stylem architektury drewnianego domu,
  • koszty materiałów i montażu – warto uwzględnić zarówno cenę pokrycia i materiałów niezbędnych do jego zamontowania, jak i ewentualne koszty związane z jego konserwacją i naprawami w przyszłości,
  • konserwacja i naprawy – łatwość konserwacji i możliwość przeprowadzenia ewentualnych napraw to ważne kwestie, szczególnie w kontekście długoletniego korzystania z drewnianego domu.

Dach domu drewnianego – czym można go pokryć?

Do najczęściej stosowanych pokryć dachowych na drewniane domy należą dachówki ceramiczne, gonty drewniane z drewna wysokiej jakości, gonty bitumiczne, materiały betonowe lub lekkie, nowoczesne i estetyczne blachodachówki. Takie produkty nie tylko pasują wizualnie do konstrukcji, ale także nie obciążają jej nadmiernie i pozwalają na odpowiednią wentylację. Na Suwalszczyźnie popularnością wciąż cieszy się natomiast tradycyjne wykańczanie dachów wiórami.

Czego nie powinno się kłaść na dach domu z drewna?

W przypadku domów z drewna nie sprawdzą się takie pokrycia dachowe, jak np. łupki o wysokiej wodochłonności, papa aplikowana w wysokich temperaturach czy materiały o dużej masie. Należy stawiać również na produkty, które nie mają tendencji do powstawania korozji – na przykład blachodachówki wykonane z blachy powlekanej powłokami ochronno-dekoracyjnymi.

Blachodachówki firmy Florian Centrum – idealne uzupełnienie drewnianego budynku

W przypadku domów drewnianych doskonale sprawdzi się blachodachówka. Produkt ten można znaleźć m.in. w ofercie firmy Florian Centrum. Pokrycie dachowe tego typu jest lekkie i estetyczne, zapewnia duże bezpieczeństwo konstrukcji, a jednocześnie jest dostępne w wielu wersjach kolorystycznych i kilku rodzajach powłok (poliester połysk, mat gruboziarnisty, powłoka hybrydowa oraz zapewniające gwarancję nawet do 50 lat powłoki poliuretanowe). Szeroki wybór blachodachówek od Florian Centrum umożliwia stworzenie estetycznej całości, która bez problemu przetrwa przez kolejne lata.

Nowoczesne blachodachówki wysokiej jakości są dostępne w wielu wariantach, dlatego wybór może nie być łatwy. W razie wątpliwości eksperci firmy Florian Centrum pomogą dobrać odpowiedni rodzaj pokrycia dachu do danego budynku.

Wybieranie pokrycia dachu drewnianego domu – podsumowanie

Obecnie pokrycie dachu domu z drewna może przyjmować wiele postaci – w tym nowoczesnej i lekkiej blachodachówki. Produkty te nie obciążają nadmiernie drewnianej konstrukcji, a jednocześnie pozwalają na zachowanie właściwego przepływu powietrza, a ich szeroki wybór pozwala na idealne dopasowanie odpowiedniego produktu do stylistyki budynku oraz oczekiwań Inwestora.

 

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły

0 komentarzy

  1. też drewniany by styl pasował 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *